JAK SI ZAHRÁT

OTEVÍRACÍ DOBA

 
  • OTEVŘENO

REZERVACE HRY

Pro rezervaci prosíme vyberte nejprve den v kalendáři a níže čas zahájení hry. V případě plné kapacity je zahájení hry na flajt po 15 minutách. Po výběru termínu a času vyplníte rezervační formulář. Maximální kapacita flajtu je 5 osob. U rodin s dětmi lze až 6. Potvrzení rezervace Vám přijde na email. Děkujeme.

DOPORUČUJEME SI VZÍT VLASTNÍ FOTBALOVÝ MÍČ

Máme vlastní míče na hru Fotbalgolf k zapůjčení. Nicméně hřiště je v zalesněném prostředí a nezřídka se stává, že soutěživí hráči hrají se zápalem tahu na fotbalovou branku. Takto se však stává, že se míč protrhne a my bohužel musíme vyžadovat předem kauci 250 Kč, která se v tomto případě nevrací. Fotbalgolf se narozdíl od fotbalu hraje s rozvahou a ve většině případě se strategií přihrávek a dohrávek, nikoliv snahou nakopnutí vší silou s cílem zahrát na jednu ránu.
 

SPORTOVNÍ PROCHÁZKA LESEM

Areál Parku Radonice je unikátně zasazen do zalesněného prostředí, proto RESPEKTUJTE STRIKTNÍ ZÁKAZ KOUŘENÍ, jako v lese na houbách. Svou chvilku u cigárka si můžete vychutnat pouze u ohniště na jamce č. 2 a na parkovišti. DĚKUJEME.

Přejeme všem návštěvníkům dobrou hru a příjemný čas v přírodním Parku Radonice.

PRAVIDLA FOTBALGOLFU

1. Hru začínáte vykopnutím míče z označené pozice určeném jako výkopiště.

2. Každá jamka má svou informační tabuli s profilem jamky, PARY a vzdáleností. Červené šipky určují povinnou trasu. (např. kolem točných bodů)

3. Míč musí být odehrán jediným pohybem. Hrajte s míčem tak, jak leží, nemůžete se ho dotknout nebo si ho přizpůsobit.

4. Počkejte s dalším úderem, dokud se míč úplně nezastaví. Nelze bránit míči, aby se kutálel.

5. V jednom okamžiku může být v pohybu pouze jeden míč.

6. Jako první se hraje v průběhu hry míč nejdále od jamky. Novou jamku začíná vždy hráč s nejméně kopy na předchozí jamce.

7. Pokud se míč zastaví na dráze jiné jamky (Fairway), dostáváte trestný bod a další kop hrajete z místa posledního kopu. To samé v případě označeného pole jako “out”. (Na fotbalgolfovém hřišti v Radonicích jsou všechny koňské stezky považovány za “OUT”)

8. Hrajte s míčem tam, kde leží. Není dovoleno pohybovat míčem nebo odstraňovat zaseknuté předměty ani upravovat trávu kolem míče. Výjimka: Můžete označit (omarkovat) místo a zvednout míč, pokud může jakkoli překážet v kopu nebo míči jiného hráče.

9. Pokud kopnete míč tak, že se srazí s míčem protihráče, Váš zůstává kde skončil a míč protihráče se vrací na místo před odražením.

10. Maximální počet kopů na jamku je 3x PAR jamky. Jakmile se míč nedokope do jamky na max. povolených kopů, dostáváte automaticky k max. počtu jamky + 1 tresný kop.

11. Vítězem se stává hráč, který zahraje všech 18 jamek s nejméně počtem kopů.